uvod

Úřad městské části Brno-sever

Naleznete zde informace o činnosti zvolených zastupitelů, práci odborů, novinkách na úřední desce nebo tiskové zprávy vztahující se k  naší městské části.

familyfriendlycommunity
rodinna politika
ice logo
 

MŠ Jugoslávská dočasně v jiných prostorách - 30. listopad -0001

Základní škola Brno, Janouškova 2, v Brně – Černých Polích slaví 50. výročí svého vzniku. V rámci oslav toho kulatého výročí zde proběhlo mnoho akcí. Za všechny jmenujme především Akademii, na níž vystoupilo přes 200 účinkujících dětí z 1. – 9. ročníku a zhlédlo ji více než 600 diváků. Mezi nimi byli nejen rodiče žáků této školy, ale i bývalí absolventi, učitelé i mnoho čestných hostů, mezi nimiž byl např. vedoucí OŠMT MMB M. Jelínek, ředitelé brněnských škol a za 1. FC Brno P. Mokrý a K. Večeřa. Děti zpívaly, tančily, cvičily,hrály na hudební nástroje, předváděly scénky v anglickém i francouzském jazyce a ukázaly, co vše se ve škole naučily.Velký ohlas sklidily naše žákyně - mistryně světa v aerobiku z AC Brno, či malí fotbalisté s míčem.
 
 


Při příležitosti tohoto výročí byl vydán jubilejní sborník, který zachycuje historii i současnost této školy a je doplněn fotografiemi, příspěvky žáků i ukázkami jejich výtvarných a literárních prací. Celý týden byla škola přístupna veřejnosti, a tak si návštěvníci mohli prohlédnout školní budovu, navštívit výuku ve třídách nebo zhlédnout v přízemí panely se stovkami fotografií, které mapují padesátiletou historii této školy.Bylo možné také zalistovat v archívních i současných kronikách školy. Vystaveny byly i vítězné trofeje z fotbalových turnajů a mnoho diplomů a ocenění z různých soutěží.