uvod

Úřad městské části Brno-sever

Naleznete zde informace o činnosti zvolených zastupitelů, práci odborů, novinkách na úřední desce nebo tiskové zprávy vztahující se k  naší městské části.

familyfriendlycommunity
rodinna politika
ice logo
 

Rodinná politika Brna-sever

rod politika

Jednou z nejdůležitějších kvalit života je dobře fungující rodina, z níž čerpáme energii dál ve vztazích, ve své práci nebo v těžkých životních situacích. Stejně tak důležitá jsou dobrá přátelství či pocit domova. Hlavním cílem rodinné politiky je podporovat vznik a zachování funkčních rodin, kvalitu rodinného života a vhodných podmínek pro rodiny a umožnit tak jejich členům svobodně realizovat vlastní životní strategie v naplňování jak rodičovských, tak i profesních plánů. Proto je rodinná politika samozřejmou součástí agendy naší městské části.

Abychom mohli efektivně komunikovat rodinnou politiku Brna-severu i na sociálních sítích, máme tuto facebookovou stránku www.facebook.com/brnosever.prorodinu

Aktuální cíle rodinné politiky Brna-severu jsme si vytyčili v podobě prorodinných opatření v rámci projektu Audit familyfriendlycommunity. Městská část se zapojila do pilotního projektu Jihomoravského kraje, který má za cíl zlepšit prorodinné klima, klima přátelské rodině v naší městské části, podpořit budování vztahů v rodinách a mezigenerační dialog. Vedení naší městské části záleží na tom, aby se rodiny cítily dobře, aby se jim zde dobře žilo. Zajímají nás situace všech věkových kategorií a potřeb obyvatel od novorozenců, přes předškoláky, školáky, studenty, pracující rodiny, babičky a dědečky, seniory či těch, kteří žijí sami, nebo těch, kteří se starají nebo v budoucnosti budou starat o někoho blízkého.

Více o auditu najdete zde:

www.sever.brno.cz/audit-familyfriendlycommunity

www.auditfamilyfriendlycommunity.cz

referentka rodinné politiky: Ing. Andrea Křístková

  • dveře č. 69, 4. poschodí
  • e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  • telefon: 545 542 251
  • mobil: 770 144 284

Nabídka Úřadu městské části pro občany: