uvod

Úřad městské části Brno-sever

Naleznete zde informace o činnosti zvolených zastupitelů, práci odborů, novinkách na úřední desce nebo tiskové zprávy vztahující se k  naší městské části.

familyfriendlycommunity
rodinna politika
ice logo
 

Studenti studentům aneb Veletrh neziskových organizací Brno 2013 - 18. listopad 2013

Druhý ročník Veletrhu neziskových organizací Brno (VNOB) zaplní 27. 11. 2013 Provozně ekonomickou fakultu Mendelovy univerzity v Brně. Studenti z občanského sdružení PERLE, které celou akci zaštiťuje, představí svým spolužákům neziskové organizace z Brna a okolí. Na veletrhu nebude chybět bohatý doprovodný program, na kterém si budou moci studenti vyzkoušet například řešení krizových zdravotních situací v podání Českého červeného kříže nebo to, jak se cítí slepec s vodícím psem v režii občanského sdružení Vodící pes. Studenti také mohou získat kvalitní praxi v neziskovém sektoru. Tento projekt je podpořen z programu Think Big, který realizuje Nadace Telefónica ve spolupráci s Nadací rozvoje občanské společnosti. 

Akce navazuje na úspěšný první ročník, který se konal v prostorách PEF MENDELU koncem listopadu 2012. Tehdy se VNOB zúčastnilo přibližně 250 aktivních účastníků se zájmem o dobrovolnictví. Počet náhodných pozorovatelů přesáhl díky vhodnému místu konání hodnotu 1000 a organizátorkám se dostalo kladných ohlasů. 

Druhý ročník VNOB se koná 27. listopadu 2013 od 10 do 17 hodin v prostorách přízemí Provozně ekonomické fakulty Mendelovy univerzity v Brně. 

Stejně jako v loňském roce budou mít vystavovatelé k dispozici prezentační stánek, který je tento rok zpoplatněn symbolickou částkou. Předpokládá se účast přibližně 25 neziskových organizací z různých oborů. Představí se mimo jiné nezisková organizace Světýlko o.p.s., Nadační fond dětské onkologie KRTEK nebo mezinárodní studentská organizace AIESEC. 

Na rozdíl od loňskému ročníku došlo ke zrušení přednášek s cílem zaměřit se na doprovodný program více interaktivní cestou. Součástí veletrhu budou soutěže pro studenty a workshopy věnující se tématům z neziskového sektoru. Studenti si tak budou moci na vlastní kůži vyzkoušet, jak žádat o zaměstnání nebo napsat efektivní životopis. Zúčastněné organizace se budou prezentovat i v brožuře „Deník dobrovolníka", která bude vytištěna v nákladu několika stovek kusů. 

Věříme, že i druhý ročník bude vydařený jako ten první a přinese nejen všem zúčastněným prospěch, ale především studentům chuť podílet se aktivně na pozitivním rozvoji společnosti.