uvod

Úřad městské části Brno-sever

Naleznete zde informace o činnosti zvolených zastupitelů, práci odborů, novinkách na úřední desce nebo tiskové zprávy vztahující se k  naší městské části.

familyfriendlycommunity
rodinna politika
ice logo
 

Provoz základních a mateřských škol od 12. dubna (AKTUALIZOVÁNO 16.04.2021) - 9. duben 2021

Jako zřizovatel základních a mateřských škol zveřejňujeme odkaz na informace Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy k provozu škol od 12. dubna 2021: www.msmt.cz/informace-k-provozu-skol-od-12-dubna-2021. Naleznete zde také metodická doporučení k návratu dětí do škol a manuál k testování ve školách a školských zařízeních. Upozorňujeme, že organizace návratu dětí do škol a jejich testování je plně v kompetenci ředitelů příslušných škol, nikoliv v kompetenci městské části jako zřizovatele. Konkrétní informace k organizaci vzdělávání i testování v jednotlivých školách naleznete na jejich webových stránkách, s případnými dalšími dotazy se potom můžete obrátit na vedení školy.

AKTUALIZACE 16.04.2021: Samospráva městské části jako zřizovatel sedmi základních a šestnácti mateřských škol požádala ministra zdravotnictví, aby byly zdravotními pojišťovnami hrazeny také neinvazivní PCR testy žáků a dětí v základních a mateřských školách. Tyto testy jsou přesnější, bylo by tak možné testovat jednou týdně, což by byla menší zátěž pro žáky a děti a také pro školy. S podobnou iniciativou přišla MČ Praha 9, která má už s těmito testy zkušenosti.

Dopis ministrovi zdravotnictví naleznete ZDE.