uvod

Úřad městské části Brno-sever

Naleznete zde informace o činnosti zvolených zastupitelů, práci odborů, novinkách na úřední desce nebo tiskové zprávy vztahující se k  naší městské části.

Rodinná politika Brna-sever
I.C.E. karta neboli Seniorská obálka
 

Obnova Čertovy rokle ovládla letošní ročník Adapterra Awards - 2. listopad 2023

Ve středu 1. listopadu byly v Praze vyhlášeny výsledky letošních Adapterra Awards, ve kterých hned třikrát uspěla obnova Čertovy rokle. Starosta Martin Maleček, místostarosta Martin Glogar, vedoucí odboru životního prostředí Denisa Olivová a samozřejmě i architektka Dagmar Damcová jako autorka projektu převzali ocenění za vítězství v kategorii Zastavěná území a dále dvě Ceny sympatie – tu celkovou a také pro projekt v česko-rakouském příhraničí.

O udělení prvního zmíněného ocenění rozhodla odborná porota, která vyzdvihla komplexní přístup řešení obnovy důležité plochy zeleně na základě mnoha provedených průzkumů a kooperaci odborníků. "Oceňujeme rychlou realizaci a systematickou snahu o vytvoření stabilních, vícegeneračních a druhově pestrých porostů. Inspirativní v takto intenzivně využívané lokalitě se může stát pravidelná komunikace projektanta s občany," uvedla dále porota ve zdůvodnění.

O zisku obou Cen sympatie potom rozhodlo hlasování veřejnosti, ve kterém Čertova rokle obdržela 1 534 hlasů. Všem hlasujícím tímto děkujeme.

Připomeňme, že projekt obnovy Čertovy rokle získal v rámci Adpterra Awards už v září také Cenu Jihomoravského kraje.

Záznam včerejší konference „Posílení ochrany stromů ve městě“, v jejímž závěru byla předána ocenění Adapterra Awards, je dostupný na YouTube Nadace Partnerství

oceneni adapterra

oceneni adapterra 1

oceneni adapterra 2

oceneni adapterra 3